avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum preiau eu ``sc`` resursele mele umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum preiau eu ``sc`` resursele mele umane

Buna ziua,

am contract cu o sc care se ocupa de resursele mele umane, intre timp un angajat de-al meu a facut cursul de insp res umane, as dorii incetarea contractului cu firma respectiva pentru a putea prelua angajatul meu ru , cum procedez ??
- inchei contractul cu firma
- deleg angajatul meu sa preia ru
si apoi ??? anunt itm ? sau e nevoie de ceva documente ???
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:10, 14 Noiembrie 2011
Incheiati decizie pentru angajatul respectiv. Gasiti un model la documente utile.
georgianagm a scris:

Buna ziua,

am contract cu o sc care se ocupa de resursele mele umane, intre timp un angajat de-al meu a facut cursul de insp res umane, as dorii incetarea contractului cu firma respectiva pentru a putea prelua angajatul meu ru , cum procedez ??
- inchei contractul cu firma
- deleg angajatul meu sa preia ru
si apoi ??? anunt itm ? sau e nevoie de ceva documente ???


1. Reziliati contractul de prestari servicii cu societatea respectiva ...

2. Modificati functia persoanei respective in IRU, prin act aditional

3. Anuntati ITM in legatura cu rezilierea contractului si emiteti o decizie interna pentru IRU ca persoana desemnata pentru completarea si transmiterea REVISAL-ului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Predare parola revisal altei persoane sofica_1567@yahoo.com sofica_1567@yahoo.com Buna seara! Situatie: Insp RU cu CIM de 8 ore si decizie din partea angajatorului pt Revisal; angajatorul preseaza IRU sa predea/divulge parola Revisal unei ... (vezi toată discuția)
Revisal ContSters138151 ContSters138151 Buna ziua, Noul reisal trebuie completat sau preluat din vechiul revisal cu toate contractele de munca inclusiv ale presoanelor care nu mai sunt ... (vezi toată discuția)
Revisal - cine poate inregistra ? c_ia c_ia Buna ziua, As dori sa stiu daca orice angajat poate introduce informatiile in REVISAL fara a avea vreun curs in domeniu, respectiv de IRU ? Este legal sau ... (vezi toată discuția)