Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum preiau eu ``sc`` resursele mele umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum preiau eu ``sc`` resursele mele umane

Buna ziua,

am contract cu o sc care se ocupa de resursele mele umane, intre timp un angajat de-al meu a facut cursul de insp res umane, as dorii incetarea contractului cu firma respectiva pentru a putea prelua angajatul meu ru , cum procedez ??
- inchei contractul cu firma
- deleg angajatul meu sa preia ru
si apoi ??? anunt itm ? sau e nevoie de ceva documente ???
Incheiati decizie pentru angajatul respectiv. Gasiti un model la documente utile.
georgianagm a scris:

Buna ziua,

am contract cu o sc care se ocupa de resursele mele umane, intre timp un angajat de-al meu a facut cursul de insp res umane, as dorii incetarea contractului cu firma respectiva pentru a putea prelua angajatul meu ru , cum procedez ??
- inchei contractul cu firma
- deleg angajatul meu sa preia ru
si apoi ??? anunt itm ? sau e nevoie de ceva documente ???

1. Reziliati contractul de prestari servicii cu societatea respectiva ...

2. Modificati functia persoanei respective in IRU, prin act aditional

3. Anuntati ITM in legatura cu rezilierea contractului si emiteti o decizie interna pentru IRU ca persoana desemnata pentru completarea si transmiterea REVISAL-ului.