Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general evidenta chitantiere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

evidenta chitantiere

Buna ziua, la un ong in ce fel de registru se tine evidenta chitantierelor, inainte de a fi date in lucru? Dupa stiu ca se trece in registru de casa, dar inainte?
in registru de casa se evidentiaza toate operatiunile cu numerar zilnic.

se face o decizie din care sa rezulte persoana responsabila cu evidenta chitantierelor precum si seria si nr care se vor aloca
pai exact despre asta e vorba, unde inregistrez numerele si seriile
In Fisa formularelor cu regim special. Chiar daca acestea nu mai sunt cu regim special, evidenta acestora se poate tine separat, pe cate o astfel de fisa.