Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Grad profesional consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Grad profesional consilier juridic

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti, un consilier juridic cu 8 ani experienta si vechime in munca ce grad profesional are ca angajat la bugetari (personal contractual) in 2011. Grad profesional IA, I, sau II ? Va multumesc
grad profesional I A
Va mutumesc pentru raspuns. Stiti cumva cum as putea sa modific gresala din contractul de munca in ceea ce priveste gradul profesional ? Acum sunt trecut gradul II, desi corect este IA.
Dar o persoana cu o vechime de 5 ani si 1 luna in domeniul juridic poate veni prin detasare si ocupa un post de consilier juridic gr.I.A (personal contractual - institutie publica) si care este temeiul legal?...Multumesc!