Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere inm 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere inm 2012

:help:Care ar putea fi cei mai indicati autori dupa care sa invatam la inm ?
;)

:training:

DREPT CIVIL
1. Gabriel Boroi - Drept civil. Partea generala. Persoanele
2. Corneliu Birsan - Drept civil. Drepturile reale principale
3. Constantin Statescu, Corneliu Birsan - Drept civil. Teoria generala a obligatiilor
4. Francisc Deak - Tratat de drept civil. Contracte speciale
5. Francisc Deak - Tratat de drept succesoral

DREPT PROCESUAL CIVIL
1. Mihaela Tabarca - Drept procesual civil. Vol.I - II
2. Gabriel Boroi, V.M. Ciobanu,Traian Cornel Briciu - Drept procesual civil. Curs selectiv. Teste grila. Editia a V-a

DREPT PENAL
1. Constantin Mitrache, Cristian Mitrache - Drept penal roman. Partea generala
2. Tudorel Toader - Drept penal roman. Partea speciala
3. Mihail Udroiu - Drept penal. Partea generala. Partea speciala. Editia a II a

DREPT PROCESUAL PENAL
1. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea generala
2. Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Partea speciala
3. Mihail Udroiu - Procedura penala. Partea generala. Partea speciala
Buna seara,
Sunt pt prima data pe acest forum cand scriu un mesaj, dar va urmaresc din 2010...:)
multi au dat examenul.....putini l-au si luat.... insa noi nu trebuie sa ne pierdem speranta....
Dar sa lasam aceste aspercte.. si sa ravenim la subiect.... autori, tratate, etc...
Referitor la examenele din 2012 ( august - inm si noiembrie - magistratura 5 ani vechime), in situatia in care intra in vigoare noile coduri ( NCPC, NCP, NCPP,) - NCC -a intrat in vigoare - care ar mai fi autorii dupa care sa invatam atat pt inm cat si pt magistratura?