Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... LUCRARE LICENTA
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

LUCRARE LICENTA

sunt anu 4 la drept si trebuie sa-mi aleg tema pentru licenta, vreau sa-mi dati idei ce mi-ar fi cel mai util.....sunt la FR deci va dati seama ca am fost doar la examene,sincer nu prea am habar de multe chestii. Vreau sa stiu ca sa devin jurist ce presupune sau avocat sau notar? cati ani de stagiatura trebuie la fiecare? va rog sa-mi spuneti cat mai multe.Multumesc
Nu ai habar de nimic. Pentru inceput ca sa te mai "luminezi" citeste un curs de organizarea profesiilor juridice.
unde gasesc acest curs?
clamba a scris:

unde gasesc acest curs?

La biblioteca Universitatii, in librarii etc.
ok multumesc, ceva lucrari de licenta stiti pe unde pot gasi?
Cursul recomandat l-ai "studiat" in cadrul facultatii, fiind una dintre materii.
Un search google te-ar ajuta mult.
ELENADYS, utilizator