avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... LUCRARE LICENTA
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

LUCRARE LICENTA

sunt anu 4 la drept si trebuie sa-mi aleg tema pentru licenta, vreau sa-mi dati idei ce mi-ar fi cel mai util.....sunt la FR deci va dati seama ca am fost doar la examene,sincer nu prea am habar de multe chestii. Vreau sa stiu ca sa devin jurist ce presupune sau avocat sau notar? cati ani de stagiatura trebuie la fiecare? va rog sa-mi spuneti cat mai multe.Multumesc
Nu ai habar de nimic. Pentru inceput ca sa te mai "luminezi" citeste un curs de organizarea profesiilor juridice.
unde gasesc acest curs?
clamba a scris:

unde gasesc acest curs?


La biblioteca Universitatii, in librarii etc.
ok multumesc, ceva lucrari de licenta stiti pe unde pot gasi?
Cursul recomandat l-ai "studiat" in cadrul facultatii, fiind una dintre materii.
Un search google te-ar ajuta mult.
Ultima modificare: Vineri, 18 Noiembrie 2011
ELENADYS, utilizator

Alte discuții în legătură

Stagiatura...? ContSters172518 ContSters172518 Am frecventat cursurile fac de drept din Timisoara,si acum urmeaza sa-mi finalizez studiile,licenta.Lamuriti-ma daca pot sa fac stagiatura(cat timp?) inainte ... (vezi toată discuția)
Eliberare diploma de licenta de la universitatea spiru haret Nimi Nimi Buna ziua, Sunt absolvent al Facultatii de Drept si Administratie Publica din Bucuresti,specializarea Drept,din cadrul Universitatii Spiru Haret,durata ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ghinda_florin ghinda_florin vreau sa aflu si eu niste raspunsuri legat de sistemul juridic,am terminat universitatea spiru haret bucuresti facultatea de drept,cu diploma de licenta luata ... (vezi toată discuția)