avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii decizie numire transmitere revisal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

decizie numire transmitere revisal

cine ma poate ajuta cu o decizie de numire a persoanei care taansmite revisalu
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 21 Noiembrie 2011
S.C. _______________ S.R.L.
CUI - ____________________
DECIZIA NR. ____________________
din ____________________________
pentru numirea persoanei autorizate pentru completarea si transmiterea Registrului general de evidenta a salariatilor
Art.1. In conformitate cu prevederile _____ incepand cu data de ___, se desemneaza ca persoana autorizata pentru completarea si transmiterea Registrului general de evidenta a salariatilor la S.C. __ SRL/SA, domul/na __.
Art.2. Atributiile si resposabilitatile acestei persoane sunt: conform HG 500/2011 - privind întocmirea şi completarea registrului general de evidenţă a salariaţilor, publicata in MO 372/2011
1.
2.
.....
Art. 3. Prezenta decizie se va comunica ITM ____________, si salariatului in cauza.
Exemplarele deciziei se semneaza si se stampileaza in original de reprezentantul legal al societatii, iar pesoana nominalizata semneaza de luare la cunostinta pe exemplarul care se arhiveaza la Serviciul Personal.
O astfel de decizie nu se comunica ITM-ului ....
Ba da se transmite la ITM si i se da un nr de inregistrare. Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema.
carmen_danciu a scris:

Ba da se transmite la ITM si i se da un nr de inregistrare. Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema.


Nu se comunica o astfel de decizie la ITM ..dupa 01.01.2011 nu se mai depun acte la ITM...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Persoana responsabila revisal adria05 adria05 Persoana care transmite revisalul catre itm tb sa fie cea care l a intocmit?Eu nu am contract cu persoana care intocmeste revisal..pot sa transmit eu catre itm ... (vezi toată discuția)
I.t.m. si revisalul poolmat poolmat TREBUIE SA ANGAJEZ PE CINEVA SPECIAL PENTRU A-MI TRANSMITE DATELE LA I.T.M. ? SAU POT SI SINGUR ,DEJI NU AM CURSURILE DE INPECTOR DE RESURSE UMANE ? MENTIONEZ ... (vezi toată discuția)
Decizie revisal mirela40 mirela40 Ma poate cineva ajuta cu un formular de Decizie persoana desemnata pentru a completa si transmire Noul Revisal (vezi toată discuția)