Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii decizie numire transmitere revisal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

decizie numire transmitere revisal

cine ma poate ajuta cu o decizie de numire a persoanei care taansmite revisalu
multumesc
S.C. _______________ S.R.L.
CUI - ____________________
DECIZIA NR. ____________________
din ____________________________
pentru numirea persoanei autorizate pentru completarea si transmiterea Registrului general de evidenta a salariatilor
Art.1. In conformitate cu prevederile _____ incepand cu data de ___, se desemneaza ca persoana autorizata pentru completarea si transmiterea Registrului general de evidenta a salariatilor la S.C. __ SRL/SA, domul/na __.
Art.2. Atributiile si resposabilitatile acestei persoane sunt: conform HG 500/2011 - privind întocmirea şi completarea registrului general de evidenţă a salariaţilor, publicata in MO 372/2011
1.
2.
.....
Art. 3. Prezenta decizie se va comunica ITM ____________, si salariatului in cauza.
Exemplarele deciziei se semneaza si se stampileaza in original de reprezentantul legal al societatii, iar pesoana nominalizata semneaza de luare la cunostinta pe exemplarul care se arhiveaza la Serviciul Personal.
O astfel de decizie nu se comunica ITM-ului ....
Ba da se transmite la ITM si i se da un nr de inregistrare. Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema.
carmen_danciu a scris:

Ba da se transmite la ITM si i se da un nr de inregistrare. Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema.

Nu se comunica o astfel de decizie la ITM ..dupa 01.01.2011 nu se mai depun acte la ITM...