Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... denunt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

denunt

va rog sa imi spuneti...daca denunt o fapta de coruptie....la dna...acestia ma pot ajuta in vreun fel?pe scurt...dau bani,scap de inchisoare....nu dau...nu scap..
Doriti sa va autodenuntati? sau sa denuntati fapta altei persoane?

Daca ati dat mita si denuntati acest fapt, este o cauza de impunitate , cu conditia ca organele de urmarire penala sa nu fi fost inca sesizate pentru aceasta fapta.
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
nu am dat ...mi se cer bani pentru a scapa de o pedeapsa mica ..... daca fac denunt pot face o intelegere cu dna sa ma ajute intr-un fel ?