avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIA

buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie cum sa procedez in cazul schimbarii locului de munca fara sa inregistrez vreo intrerupere pe cartea de munca.
Mentionez ca noul contract de munca incepe cu data de 01 .01.2012 dar semnarea
lui efectiva o voi face la inceputul lunii decembrie.
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:52, 20 Noiembrie 2011
Pentru a nu avea intrerupere, ar trebui ca vechiul c.i.m. sa inceteze tot cu data de 01.01.2012 ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent Oana Enache Oana Enache Buna ziua ! Am si eu o problema ! Sunt in ccc si o sa incep un nou loc de munca ! Baietelul meu face 1 an si 10 luni pe data de 7 februarie ! Mie imi fac ... (vezi toată discuția)
Incetare cim in timpul ccc IrinaIasigean IrinaIasigean Buna ziua! va solicit o opinie avizata legata de urmatoarea speta: Ma aflu in concediu de ingrijire copil pana in luna martie 2017. Doresc insa sa reincep ... (vezi toată discuția)
Angajare la alt loc de munca in timpul stimulentului de insertie MF30 MF30 Buna ziua!Doresc sa cunosc si eu sa stiu daca procedez corect!Doresc sa imi schimb locul de munca ,de exemplu de la firma A la care lucrez in prezent doresc sa ... (vezi toată discuția)