Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general d 112 trimestrial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

d 112 trimestrial

daca in anul 2010 soc nu a avut angajati dar are incepand cu 2011 depune trimestrial sau lunar d112?
Lunar.
Poate opta pt depunere trimestriala prin decl 010. Daca angajarile s-au facut inainte de 01.10.2011, optiunea trebuia depusa pina in 30.10.2011.
Ce se intampla daca nu a fost depusa in termen declaratia 010?
si in cazul in care nu am depus ramanem lunar nu? dar nici cine a avut un angajat in anul 2010 nu a primit nimic de la finante pt trimestrial incadrandu-se desigur.
Ramine lunar pt trim 4 2010.
Daca nu s-a primit inca notificarea de la finante, eu sugerez sa verificati (pe baza semnaturii electronice) vectorul fiscal care este accesibil pe site anaf.ro la "dosar fiscal".
Nici eu nu am depus decl.010 la 30.10.2011, desi am obligativitatea depunerii trimestriale cf.OU30/2011.
-Sa inteleg ca trebuia sa primim o notificare de la ANAF?
-Cum trebuie sa declar tr.IV:lunar ,sau in ian 2012?

Multumesc!