Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... legea175/2010
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

legea175/2010

am avut datorii la intretinere pe care le-am achitat in totalitate pe 8 noiembrie 2011, mai beneficiez de stergerea penalitatilor sau nu?
Legea nr 175/2010 nu mai este operabila
ok, dar penalitatile se pot plati in transe,in acest timp se percep penalitati la penalitati?
~ Conținut șters la cerere ~
Inainte de toate, buna gasit din nou dragii mei, mi-ati lipsit mult.
Trecand la subiect, daca ati achitat sumele restante, discutati cu presedintele asociatiei posibilitatea achitarii in transe lunare a penalitatilor. Atat timp cat nu mai exista sume restante, valoarea penalitatilor nu trebuie sa mai creasca. In fond, ambele parti, dvs. si asociatia, aveti un interes comun: dvs. - sa nu mai aveti "coada", iar asociatia sa incaseze sumele respective.
Armenteros, utilizator
La un moment dat era vorba despre un proiect de lege cu privire la Legea175/2010 , care prevedea ca aceasta lege175 sa se prelungeasca pana in iulie 2012 , tocmai pt ca sunt multi datornici care nu si-au platit restantele si nu au putut beneficia de aceasta lege din cauza presedintilor sau al altora care in loc sa aplice o lege au interpretat-o cum au dorit . Stiti cumva ceva despre aceasta ? Va multumesc si astept raspunsurile d-voastra .