Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv de munca unic la nivel national
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv de munca unic la nivel national

Buna,

Va rog sa-mi spuneti daca in prezent avem in vigoare sau nu un contract colectiv de munca unic la nivel national.

Multumesc!
Nu avem si nu vom mai avea niciodata.
tcris a scris:

Buna,

Va rog sa-mi spuneti daca in prezent avem in vigoare sau nu un contract colectiv de munca unic la nivel national.

Multumesc!

Nu mai exista CCMN .. cel aflat in proiect la inceputul anului 2011 nu a intrat in vigoare, iar dupa intrarea in vigoare a Legii nr.62/2011 nu se mai incheie contract colectiv de munca la nivel national , numai la nivel de sector de activitate, grup de unitati sau la nivel de unitate.