Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... proces-verbal contraventional
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

proces-verbal contraventional

Este valabil un proces verbal de constatare si sanctionare a contraventiilor intocmit de un primar care a delegat atributiile de emitere a autorizatiilor de constructie Consiliului Judetean pentru ca nu are aparat specializat in cadrul primariei?
Întrebarea a mai fost pusă, răspunsuri s-au mai dat.

www.avocatnet.ro/content/for...

Depinde şi de situaţia concretă. Presupun că procesul verbal a fost întocmit pentru contravenţii reglementate de L.50/1991, nu pentru contravenţii privind curăţenia în locurile publice. :) Din întrebare nu rezultă.

Liviu S.Bordaş
themis, utilizator