Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere DNA , indreptata catre instanta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere DNA , indreptata catre instanta

Am facut o plangere la DNA impotriva celor care au lucrat si lucreaza la dosarul penal in care sant parte catamata pentru abuz in serviciu ( au incadrat-o ei ) . Prima data au dat NUP. Am facut din nou plangere impotriva Ordonantei data si procurorul sef a dat iar NUP, de data aceasta sustinand ca invinuitii nu si-ar fii incalcat CU STIINTA sarcinile de servici. Am contestat-o si pe aceasta si m-am trezit ca au trimis dosarul la Curtea de Apel . E legal? Daca Curtea respinge plangerea , mai este o alta cale de atac? Multumesc.
Da, urmatoarea plangere se indrapta catre instanta si aceasta o va rezolva.. Dar daca nu si-au incalcat sarcinile de serviciu cu stiinta atunci de ce nu au incadrat-o la neglijenta in serviciu, aceasta infractiune fiind savarsita din culpa?
Presupun, ca o sa spuna ca DNA-ul se ocupa doar de infractiunea de abuz in serviciu.