Forum Discuţii juridice Executare silită - ce trebuie facut pentru oprirea executarii?
Discuție deschisă în Executare silită

- ce trebuie facut pentru oprirea executarii?

daca I.C.C.J. a acceptat suspendarea unei executari, ce trebuie facut pentru oprirea executarii?-multumesc.
depinde de situatia concreta...se suspenda executarea.dati amanunte daca vreti un raspuns mai detaliat
Daca s-a suspendat executarea , atunci aceasta nu mai poate continua până la soluţionarea contestaţiei la executare sau a altei cereri privind executarea silită ...
Legalizati hotararea de suspendare sau obtineti un certificat de grefa dupa minuta hotararii, apoi le depuneti la executorul judecatoresc care face executarea silita.

- eu am aflat hotarirea Inaltei Cutii pe net. Va rog, cum pot obtine hotarirea? - multumesc.
gi-jane2, moderator
Daca hotararea este redactata, faceti o fotocopie din dosarul Inaltei Curti. Daca nu este redactata, faceti cerere de eliberare a certificatului de grefa.