Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... IMPUTERNICIRE SPECIALA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

IMPUTERNICIRE SPECIALA

Buna seara!Va rog frumos daca se poate sa-mi raspundeti la o intrebare- Vreau sa calatoresc(Grecia-Romania), cu un copil minor,cu imputernicire speciala de calatorie facuta la notar de sotul grec, in limba greaca si avand stampila de la Haga .Trebuie sa traduc aceasta imputernicire in limba romana?Am nevoie de ea la intrarea in Romania?
multumesc anticipat!
Cand iesiti din Grecia se aplica legislatia lor. Cand intrati in Romania nu va trebuie, doar invers . Da si trebuie tradusa la iesirea din Romania- procura sa nu fie mai veche de 18 luni.
Va multumesc mult!!!