Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... mai trebuie operat in revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

mai trebuie operat in revisal?

incetarea unui cim pe perioada determinata mai trebuie operata in registru? sau inceteaza de la sine?
Trebuie operata incetarea CIM.
INVICTUS_5 a scris:

incetarea unui cim pe perioada determinata mai trebuie operata in registru? sau inceteaza de la sine?

Chiar daca inceteaza de drept un astfel de c.i.m., se va emite decizie de incetare potrivit art.56 alin.2 C.mun. , iar incetarea se transmite prin REVISAL.

HG nr.500/2011 nu face nicio exceptie referitoare la incetarile c.i.m. ... in acest sens, indiferent de temeiul incetarii raportului de munca , incetarea c.i.m. se opereaza in REVISAL: