avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau sa stiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau sa stiu

In cazul in care ai de achitat o taxa judiciara de timbru pentru fondul cauzei,sub sanctiunea darii de debit si taxa de timbru in apel sub sanctiunea anularii apelului daca nu ai posibilitatea de a o plati ce se poate intampla.Astept un raspuns va multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Diana Ben Othmane , Avocat 17:29, 8 Decembrie 2011
se anuleaza apelul ca netimbrat la fel si in cazul fondului se anuleaza actiunea ca netimbrata la primul termen

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestator dat in debit de instanta pentru taxa de timbru??? dandanaua dandanaua O institutie publica formuleaza contestatie la executare pt.o hot.jud.prin care a fost obligata la chelt.de jud.catre reclamant.Instanta la care se introduce ... (vezi toată discuția)
Ce este darea in debit cezarad cezarad Buna. Ma confrunt cu o problema. Am introdus la Tribunal o Actiune in constatare, pe care am timbrat-o cu 39 lei (conform vechii legi a Taxelor de timbru). ... (vezi toată discuția)
taxa judiciara lilicrin lilicrin daca in citatie este mentionat \"se va achita taxa judiciara de timbru de 197 lei sub sanctiunea anularii cererii\" pot face ceva? Nu vreau sa dau banii si sa ... (vezi toată discuția)