avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ajutor

BUna

am o firma care isi desfasoara activitatea din 2003, in firma lucreaza 4 persoane fara CIM , nu au avut niciodata carte de munca. Ce risca aceasta firma in caz de control?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:58, 9 Decembrie 2011
FREDUFIN a scris:

De la ITM !


Intr-adevar, este uimitor ca ati scapat fara amenda ... insa parerea mea este sa faceti c.i.m. astfel incat daca va vin in control acum nu veti scapa sigur de amenda ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca sor_ile sor_ile Buna ziua ! Fac contabilitate primara de cateva luni pentru o firma de fast food dar inca nu mi-au facut contract de munca. Intrebarea mea este: daca vine ... (vezi toată discuția)
Itm deseu deseu constituie contraventie implicare unui membru de familie in activitatea firmei.Membru de familie nu este platit pentru ca isi ajuta parinti Poate fi amendata ... (vezi toată discuția)
Contracte de munca monik monik buna ziua, as dori sa imi spuneti si mie ce parere aveti despre urmatoarele (cei de la ITM nu m-au ajutat prea mult din pacate:( ) 1. ce sactiuni exista pt ... (vezi toată discuția)