Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ajutor

BUna

am o firma care isi desfasoara activitatea din 2003, in firma lucreaza 4 persoane fara CIM , nu au avut niciodata carte de munca. Ce risca aceasta firma in caz de control?
FREDUFIN a scris:

De la ITM !

Intr-adevar, este uimitor ca ati scapat fara amenda ... insa parerea mea este sa faceti c.i.m. astfel incat daca va vin in control acum nu veti scapa sigur de amenda ...