Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... plati retroactive CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

plati retroactive CASS

Va rog sa -mi raspundeti la o intrebare;Am platit retroactiv catre CASS suma de 17540 lei din care contributia era de12603lei,as dori sa stiu daca pot deduce aceasta suma ca si cheltuiala in anul 2011(am facut plata in 07/12/2011,iar suma reprezenta contributiile aferente anilor 2006,2007,2008,2009,2010 si 2011)Va multumesc!
Puteti deduce numai suma de 12603 lei, restul pana la 17540 sunt penalizari care nu se deduc.
spune-mi te rog cum ai procedat pt a beneficia de reducerea penalitatilor /majorarilor de intarziere la CASMB?