Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... rezilierea contractului de arenda
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

rezilierea contractului de arenda

buna ziua, imi poate spune cineva conditiile rezilierii unui contract de arenda?sau unde gasesc aceste informatii?multumesc mult pt. ajutor
Legea nr.16/1994 a fost abrogata prin Legea nr.71/2011, de punere in aplicare a noului Cod civil.
In Noul Cod Civil arendarea este reglementat in Sectiunea a 3-a (Reguli particulare în materia arendării), articolele: 1836-1859.