Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta de venit daca urmeaza sa intru in somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta de venit daca urmeaza sa intru in somaj

societatea unde lucrez urmeaza de la inceputul lui 2012 sa ma trimita in somaj; eu in prezent sunt in co dar am nevoie de o adeverinta de venit si nu doresc sa mi o elibereze; ce pot face?
ei au obligatia sa va elibereze orice inscris pe care dv. il solicitati, in legatura cu angajarea si care se afla la dosarul de personal, asemenea si acea adeverinta trebuie sa o elibereze...
Consider ca e bine sa le adresati o cerere scrisa pe care sa o expediati prin posta cu confirmare de primire AR., astfel veti avea o dovada ca ei au refuzat eliberarea documentului si ii puteti trage la raspundere pe dr. muncii...
Societatea este obligata sa va elibereze adeverinta pe perioada cit ati fost angajata,inca nu ati incheiat colaborarea.Faceti sesizare la ITM
imi trebuie la o banca ptr imprumut
Sunt obligati sa va elibereze adeverinte pentru banca atat timp cat sunteti angajata lor.Doar ca pe adeverinta de venit este o rubrica unde o sa bifeze ca sunteti pe listele de restructurari.
nu exista astfel de rubrica