Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Care este varsta de la care pot beneficia de pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Care este varsta de la care pot beneficia de pensie?

Sunt nascut in 1954 angajat fara intreruperi din 1976 si 16 ani de grupa 2-a.Cand ma pot pensoina anticipat si cand normal? Multumesc!
Precizati si luna in care v-ati nascut si daca este borba de un barbat sau o femeie.