Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... majorare salariu cand CIM e suspendat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

majorare salariu cand CIM e suspendat

Sufera modificari salariul unui angajat pe perioada suspendarii contractului sau de munca? Adica pe perioada suspendarii pot interveni majorari de salariu, pot majora si salariul desi in acel moment nu primeste salariu pentru ca are CIM-ul suspendat?
Nu puteti opera modificari.
Art. 49 (6) In cazul suspendarii contractului individual de munca se suspenda toate termenele care au legatura cu incheierea, modificarea, executarea sau incetarea contractului individual de munca, cu exceptia situatiilor in care contractul individual de munca inceteaza de drept.