avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Culegere de spete cu rezolvari.
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Culegere de spete cu rezolvari.

Cineva poate sa-mi propune niste carti cu culegeri de spete, care contine se rezolvarile, indiferent de domenii? Cumparasem deja 2, dar fara rezolvari, si nu pot sa verific raspunsurile. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: luiza2008 , utilizator 18:21, 19 Decembrie 2011
Cumparati carti de jurisprudenta unde aveti sentintele pe scurt cu cerintele partilor si si solutia data cat si caile de atac formulate impotriva acelor hotarari.
millil a scris:

Cineva poate sa-mi propune niste carti cu culegeri de spete, care contine se rezolvarile, indiferent de domenii? Cumparasem deja 2, dar fara rezolvari, si nu pot sa verific raspunsurile. Multumesc!


Vezi ca este la un pret foarte bun un pachet de repertorii judiciare de C-tin Crisu, Crisu Stefan si Nicorina Crisu Magraon;pe universul juridic mi se pare.
millil a scris:

Cineva poate sa-mi propune niste carti cu culegeri de spete, care contine se rezolvarile, indiferent de domenii? Cumparasem deja 2, dar fara rezolvari, si nu pot sa verific raspunsurile. Multumesc!

Cateva recomandari:

Drept civil. Partea generala-Explicatii teoretice,spete si grile-G. Boroi,Mona-Maria Pivniceru,Tudor Vlad Radulescu,Lucia irinescu;

Drept procesual civil. Indreptar pentru seminarii si examene-V.M. Ciobanu,Traian Cornel Briciu,Claudiu Constantin Dinu;

Drept civil. Drepturile reale principale.Note de curs,jurisprudenta relevanta,spete,teste grila (ed. a II-a)-G. Boroi,M.M. Pivniceru,Tudor Vlad Radulescu,Carla Alexandra Anghelescu;


Drept procesual penal - Mapa de seminarii (ed. a II-a) -Ion Neagu,M. Damaschin,Bogdan Micu,C-tin Nedelcu

Culegere de spete in materie procesual-penala-Anca Lelia Lorincz,Sorin Corlateanu,Gianina Anemona Radu,Petrica Marius Popa;

Drept penal roman. Partea generala - Culegere de probleme din practica judiciara pentru uzul studentilor - Editia a VI-a, revazuta si adaugita-Lefterache Lavinia, Mitrache Constantin, Bulai Costica, Mitrache Cristian;

...contin rezolvarile spetelor/testelor grila. ;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2012 ardeleanradualexandru ardeleanradualexandru Salut ! Care sunt cartile dupa care imi sugerati sa ma pregatesc pentru admiterea in barou ? :D.... Am cateva dar nu stiu daca sunt destul de bune ... ms ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2012 marinescum marinescum Va rog frumos poate sa imi spuna cineva bibliografia la toate cele 4 materii ce se vor da la examen? va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Bibliografie admitere master 2012 silvianna silvianna Costica Bulai,Avram Filipas,Constantin Mitrache,Bogdan Nicolaie Bulai,Cristian Mitrache-Institutii de drept penal curs selectiv Ed.Trei Bucuresti 2008 Costica ... (vezi toată discuția)