Forum Discuţii juridice Executare silită comunicare titlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

comunicare titlu executoriu

Daca pe procesul-verbal de afisaj a unui proces-verbal de contraventie, este mentionat numai numele martorului si nu este mentionata adresa si datele de identificare ale acestuia, se socoteste comunicat procesul -verbal?

Constituie aceasta dovada comunicarii ceruta de prevederile art.141 alin.8 din OG 92/2003 privind Codul de procedura fiscala?
Ma intereseaza daca modul acesta de comunicare afecteaza caracterul executoriu al procesului-verbal de contraventie.
Analizati daca continutul PV respecta prevederile art 16,17,19 din OG nr 2/2001privind regimul juridic al contraventiilor
Dovada comunicarii se face prin intocmirea acelui proces - verbal de afisare la usa contravenientului. Art. 27 din OG 2/2001 nu impune ca trebuie inscrise datele personale ale martorului.