avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Inregistrarea filialei societatii comerciale in ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Inregistrarea filialei societatii comerciale in strainatate

Care sunt cerintele si modalitatea de inregistrare a filialei de export-import in Statele Israel si Turcia , sediul de baza fiind societatea comerciala in Romania.
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 19:57, 25 Decembrie 2011
Detalii si proceduri se gasesc pe internet ! Site-ul Registrului Comertului sau
institutia echivalenta din Israel & Turcia . Ambele sunt state extracomunitare >
Nu fac parte din U.E !

[ link extern ] /
All companies in Israel must register with The Registrar of Companies (Ministry of Justice) and the Tax Authorities (Ministry of Finance).
While Hebrew and Arabic are the official languages of Israel, in practice, corporate documents in English will generally be accepted by the Registrar. However the Company Registrar does require that the Articles of Association be translated into Hebrew as well.

Actele firmei traduse si legalizate in ENGLEZA !!!

[ link extern ] /

Apelati cel mai bine la o casa de avocatura specializata in constituirea de
companii in afara tarii ! CA sa dormiti linistita !!

Cred ca informatii ati putea obtine si de la Camera de Comert si Industrie. ONRC nu gestioneaza informatii privind inmatricularea filialei a unei societati cu sediul in Romania in alta tara ci doar viceversa, respectiv inmatricularea unei filiale a unei societati cu sediul in strainatate la noi in tara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat of good standing lucutel lucutel buna ziua! am si eu o mica problema. am de tradus acest termen...certificat of Good Standing...un document emis de registrul comertului din insulele Cayman ... (vezi toată discuția)
Great opportunity - legal supervisor octavianp octavianp Our company, HPDI, is recruiting a Legal Supervisor for its client, an international management and accounting outsourcing firm, with over 2.500 professionals ... (vezi toată discuția)
Needed paperwork chayanne87 chayanne87 Hi, I\'m a romanian citizen planning to apply for US citizenship within a month or two. I\'m married to a US citizen and we have 2 minor children together. We ... (vezi toată discuția)