Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Coeficienti salariu minim pe economie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Coeficienti salariu minim pe economie

In HG 1225/2011 se precizeaza ca incepand cu data de 01 ianuarie 2012 salariul minim brut va fi de 700 lei dar nu se precizeaza nimic de coeficientii pentru cei cu studii superioare. Mai exista acesti coeficienti, care este salariul minim pentru 2012 pentru cei cu studii superioare si in ce lege sau GH este precizat?
:offtopic:
De fapt foarte multe lucruri sunt incurcate de aceste persoane calificate ”atotstiutoare” .. nu contest faptul ca sunt unii care isi fac treaba destul de bine ... cineva spunea pe acest forum ca ar fi cazul ca fiecare sa se ocupe de activitatea pentru care s-a specializat si sa nu mai acapereze toate domeniile ...:yes: