Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort,incredintare minori,partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort,incredintare minori,partaj

DE 6 ani de zile(pe ascuns) sotul meu traieste cu alta femeie si de 2 ani (pe fata)adica, merge cu ea la parintii lui la tara.Am aflat de aceasta situatie ,plus ca a adus-o si in casa peste mine si copii ,sub pretextul ca vine la el si la parintii sai.Apartamentul in care locuim a fost al socrilor dar avem act de vanzare cumparare cu abitatie viagera.Oare acest aspect ii permite lui si lui taica-sau sa aduca in casa pe cine vor ei? Ma ameninta mereu ca daca nu tac din gura ca pierd copii ,deoarece nu am serviciu.Dar oare se merita sa tac din gura si sa astept sa dea el banii cat si cand vrea la copii?Sa las copii sa asiste la violentele lui verbale si fizice?Va rog ajutati-ma ,cum pot proceda in cazul unui divort cu toate cele ,respectiv incredintare minori si partaj?Ce sanse am sa castig copii in instanta daca nu am serviciu ?
ContSters234442, utilizator
care este intrebarea?
puteti divorta si sa-l obligati la plata pensiei pentru copii in cazul in care nu se stabileste custodie comuna