Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Noua taxa de poluare pentru o masina in leasing
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Noua taxa de poluare pentru o masina in leasing

Am terminat cu leasingul la masina si ma intereseaza daca din 3 ian 2012 o sa trebuiasca sa platesc noua taxa auto pentru transcrierea acesteia de pe firma de leasing pe acelasi proprietar? (masina mea este din 2006)
nu au aparut inca normele de aplicare a noilor taxe... nu cred ca veti plati ceva legat de poluare
multumesc mult
Masina dv a fost inmatriculata in Romania numai ca pe alt nume. Nu cred ca o sa mai platiti taxa de poluare.
Sa inteleg din prevederile art 4. pct 2 din legea 9/2012 ca masinile cumparate in leasing inainte de 2007 nu vor plati aceasta odioasa taxa intru-cat au fost deja inamtriculate pe firma de leasing?
veti plati cu siguranta taxa de inmatriculare.