Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

Am cumaparat un matiz in primavara cu act de vanzare cumparare dar nu l-am imatriculat pana acum intrebarea e eu o sa platesc taxa daca vreau sa-l imatriculez acum m-au programat la rar pe 8 ian
Pentru inmatricularea oricarui autoturism, ca e nou, ca e second-hand se plateste taxa de poluare. Pana nu intra in vigoare noua lege, veti achita taxa de poluare care este in vigoare acum.
eu sunt al 5 prooprietar ce taxa o sa platesc masina este imatriculata in ro
Asa este ,daca reusiti sa inmatriculati auto pana la intrareq in vigoare a noii legi (probabil 15.01.2012) nu ve-ti plati taxa,Daca legea va intra in vigoare mai devreme sau dvs ve-ti termina mai tarziu va trebui sa platiti taxa.
s a plati taxa de poluuare si in 2008 la masinile imatriculate in ro?, prooprietarul de atunci a platit vre o taxa?
In 2008 s-a platit taxa .Cred ca puteti verifica la finante daca s-a platit sau nu taxa ptr acea masina.