Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... pv.Ad. gen.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

pv.Ad. gen.

La multi ani!
Procesul verbal al Ad. gen., poate fi redactat de un membru al asociatiei de prop.sau nu are importanta cine il intocmeste?
Nu cred ca are mare importanta cine intocmeste procesul-verbal al Adunarii Generale .. in principiu, acesta este intocmit de unul dintre participantii la adunare ...
In deschiderea sedintei, presedibtele asociatiei de proprietari sau altcineva care conduce sedinta, propune alegerea a doua persoane care sa intocmeasca PV al adunarii generale. Sigur ca la adsunarea generala participa membrii asociatiei si poate cativa imputerniciti sau invitati (de la primarie, furnizori, politie...)
Proprietarii fac propunerea nominala a doua persoane, se pune la vot si cu votul majoritatii acestia vor intocmi procesul verbal ce-l vor scrie in timpul desfasurarii adunarii direct in registrul de procese verbale.

este corect ca PV sa fie incheiate pe foi volante?
PV ale AG si sedintelor de comitet se scriu numai in caietul de PV.
Buna seara
Tabelul cu prezenta si tabelul convocator se consemneaza de asemenea ln jurnalul de p.v. al asociatiei ?