Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ma ajutati sa formulez o reclamatie catre furnizorul ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ma ajutati sa formulez o reclamatie catre furnizorul de energie electrica?

Buna ziua,ma poate ajuta cineva sa compun o reclamatie pentru electrica sau si idei sunt bine venite in vederea tensiuni foarte slabe 110V 180V in loc de 220V,se strica toate aparatele din casa care nu au protectie din fabrica la fluctuati.
Va multumesc.
este simplu de facut...subsemnatul..., in calitate de proprietar al imobilului situat in...., beneficiar al contractului de furnizare energie electrica nr... incheiat la data de...., va aduc la cunostinta urmatoarele:
incepand cu data de..., nu am mai primit energie electrica la parametrii optimi, ( si aici descrieti starea de fapt) motiv pentru care va rog sa dipsuneti in cel mai scurt timp remediarea acestei probleme ce imi provoaca neajunsuri foarte mari... In caz contrar, prezenta reclamatie o consider notificare si somatie de punere de drept in intarziere pe obligatia de a face