Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cheltuielile suportate de chiriasi?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cheltuielile suportate de chiriasi?

buna ziua, am o mica nelamurire!
stau in chirie intr-un apartament (atat eu cat si proprietarii suntem persoane fizice), iar acuma ne-a venit instiintare de la asociatia de locatari sa se faca verificarea metrologica la apometre. cine ar trebui sa suporte aceste cheltuieli, aferente verificarii metrologice la apometre, proprietarii apartamentului sau noi chiriasii?
va multumesc anticipat pt timpul acordat mesajului meu.
Proprietarul apartamentului.