Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere revisal

care este ultima zi de transmitere revisal cu modificarea de salariu minim brut pe tara?????
Acum, pentru ca tot ati raspuns atat de promt, va rog sa ma ajutati si cu urmatoarea problema, pe care am ridicat-o mai devreme , dar nu am primit un raspuns pertinent...
In situatia in care un srl cu 4 salariati din care unul este imputernicit cu revisalul , si acest angajat se afla in concediu de odihna... La care culmea chiar are dreptu conf. Contractului sau de munca...pentru respectarea a ceea ce dvs ati mentionat anterior , eu trrebuie sa-i fac chemare din concediu?
Va rog sa ma consiliati.... Aceasi speta am prezentat-o la itm brasov...si am primit raspunsul de mai sus.....
Nu trebuie sa-l rechemati din concediu , angajatorul are posibilitatea de a emite o noua decizie prin care desemneaza o noua persoana sa se ocupe de asa ceva pe perioada in care persoana initiala se afla in imposibilitatea de a-si exercita aceste atributii.
Persoana respectiva, desemnata nu trebuie sa aiba idee cu ce manaca acest revisal? La srl cu 4 salariati majoritatea cu studii medii nu imi dati un sfat mai " uman"?
Pentru o astfel de persoana important este sa stie sa lucreze pe acest program si eventual sa cunoasca termenle de transmitere ... acea persoana nu trebuie sa aiba o anumita calificare sau anumite studii pentru a face asa ceva ....
Am inteles, ori nu mai pleaca in veci in concediu, ca sa respecte termenele ...ori ii formez pe toti obligatoriu sa completeze revisalul, chiar m-am gandit sa pun conditie esentiala la angajare ..." vanzator dar sa cunosca revisal"..... Suntem de rasu'.....