avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... adresa CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

adresa CEDO

As dori sa trimit un email la CEDO si am luat de pe net 3 adrese dar la fiecare dintre ele imi spune ca nu este buna. Va arat si adresele:1) ECHRvisitors@echr.coe.int; 2)point_i@coe.int; 3)HumanRights.Info@coe.int. Acestea sunt cele 3 adrese care se pare ca nu mai sunt valide. M-ati putea ajuta cu o adresa buna? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: floryiso , utilizator 15:28, 5 Ianuarie 2012
Stimat forumist,

Corespondenţa pe e-mail nu este o corespondenţă recomandată pentru comunicarea cu CEDO.

Astfel, precum vedeţi din recomandarea oficială a Curţii, disponibilă pe site-ul [ link extern ]

modul de contactare a Curţii este destinat exclusiv unor situaţii determinate:

Contacting the Court: Electronic forms are now available online for questions about the Court and how it works.

În traducere, forma electronică este acum disponibilă pentru întrebări privind Curtea şi modul acesteia de funcţionare.

Folosiţi, deci, corespondenţa prin Poştă. Puteţi utiliza şi faxul, ca redundanţă, dar având în vedere o altă recomandare oficială a Curţii:


Information on how to send applications:
We would draw your attention to the fact that applications to the Court and all documents relating to the application may be sent only by post, even if they have been faxed beforehand.
Please bear in mind that any documents or questions relating to applications must also be sent to the Court by post.


Scurtă traducere:...aplicaţiile ca şi orice alte documente în legătură cu aplicaţia pot fi trimise exclusiv prin Poştă, chiar dacă au fost trimise prin fax anterior.

Astfel, adresa de corespondenţă pe care este recomandat să o folosiţi este:


European Court of Human Rights
Council of Europe
67075 Strasbourg Cedex
France
Tel : +33 (0)3 88 41 20 18
Fax : +33 (0)3 88 41 27 30


Corespondenţa cu alte organisme ale Consiliului Europei.

În cazul în care aveţi o cerere hotărâtă deja de CEDO, dar există probleme cu executarea ei, organul competent al Consiliului Europei este Comitetul de Miniştri.

Informaţii privind sesizarea acestui organism sunt disponibile aici:
[ link extern ]

Cu stimă.





Ultima modificare: Joi, 5 Ianuarie 2012
andreigrigoriu, moderator
Va multumesc frumos pentru raspunsul dumneavoastra!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E-mail cedo eusaisapte eusaisapte Am citit de mai multe ori ca se poate sesiza CEDO prin email, dar n-am gasit nicaieri adresa de email. Stie cineva aceasta adresa? (vezi toată discuția)
Cedo, sãraca de ea. sã ne amuzãm. andreigrigoriu andreigrigoriu Cu o plăcere incomensurabilă, pe data de 15 noiembrie 2011, CEDO a pronunţat Decizia de inadmisibilitate în cazul (cazurile) Petroviæ v. ... (vezi toată discuția)
Plata impozit pe venit Emalia Emalia Buna ziua, Cf cod fiscal, un SRL plateste 3 % impozit pe venit. 1) intrebarea mea este daca un SRL cu CAEN principal 6622 (intermediere asigurari) ... (vezi toată discuția)