Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cine aplica procedurile insolventei?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cine aplica procedurile insolventei?

Am nevoie de cateva exemple. Cine aplica procedurile insolventei?:D
Conform art. 5 alin. 1 din legea 85/2006 organele care aplica procedura insolventei sunt: instantele judecatoresti, judecatorul - sindic, administratorul judiciar, lichidatorul.