Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... FISA DE POST
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

FISA DE POST

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu fisa de post pentru consultant in management.
Multumesc mult si o zi buna.:D
Poate te ajuta in conceperea unei astfel de fise:
- Consultantul de management este profesionistul care asista companiile cu probleme legate de schimbare sau de personal sau de aspecte legate de afacerile si dezvoltarea companiei.
-Indatoririle postului: obligatiile includ: sa se ocupe de firme de diferite dimensiuni, sa sprijine dezvoltarea unor practici cu costuri reduse în domeniul afacerilor si al gestionarii personalului. Ocupatia de consultant de management ocupa o pozitie centrala între firme, institutii publice si lucratori. Domeniul sau profesional este managementul general, dar profesia necesita specializare în cel putin un domeniu specific cum ar fi contabilitate, finante, legislatie, asigurare si asigurari sociale, relatii de munca, selectia, recrutarea si formarea personalului si reglementarea disputelor cu privire la conditiile de munca. Consultantul de management are posibilitatea sa lucreze în calitate de contabil, sa ofere ajutor în problemele de impozite si taxe.