Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cim pe durata determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cim pe durata determinata

este corecta incheierea cim initial pe o durata de 2 luni, cu 8 ore/zi, 40/saptamana, o perioada de proda de 5 zile ptr. un necalificat? si apoi sa mai prelungesc cu inca 3 luni?
Este legala. Prelungirea nu este obligatorie.
Da, este corecta o astfel de angajare ...in astfel de situatii, perioada de proba nu poate depasi 5 zile lucrătoare pentru o durată a contractului individual de muncă mai mică de 3 luni....