avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general OUG 125/2011 are modificari referitoare la arenda ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

OUG 125/2011 are modificari referitoare la arenda ?

Buna ziua,

La multi ani tuturor!
Pentru venitul obtinut din arenda ( cedarea folosintei unui teren agricol proprietate) se datoreaza CASS ( 5.5%) sau doar impozitul pe venit de 16% ca si pina acum ....??
OUG 125/2011 a adus modificari in acest sens ??/


va multumesc mult!

Alte discuții în legătură

Impozit si cass pentru venitul din arenda cata14dc cata14dc Am un contract de arenda cu act aditional in care am specificat ca impozitul pe venit 16% si cass 5.5% sa-mi fie retinute de arendas conform OUG:125/2011 si ... (vezi toată discuția)
Model act aditional contract arenda ContSters86219 ContSters86219 buna ziua, are cineva un model de act aditional la ct. arenda teren agricol referitor la modul de plata a venitului din arenda, conf. art 94 alin 14 din CF? (vezi toată discuția)
Plata impozitului pe venitul din arenda sau pe terenul agricol? Vic-viv Vic-viv Buna ziua, Eu si mama mea avem o problema serioasa cu plata impozitului pe acest an. De aceea va rog sa ma ajutati sa o rezolv. Iata despre ce este ... (vezi toată discuția)