Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Salut
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Salut

Am radiat o masina din circulatie si acum doresc sa o scot de la impozit. Masina este acasa dezmembrata. Primaria nu mi-a acceptat scoaterea de la impozit. Solicita act de la Remat sau act vanzare cumparare pentru a o scoate de la impozit. Exista lege pentru scoaterea de la impozit a masinilor radiate? Care?
Multumesc anticipat.
Solicita act de la Remat .
Cred ca trebuie sa primiti ceva hartie de la Politie mai precis de la Circulatie din care reiese ca masina nu circula pe drumurile publice si cu acea hartie o scoateti de la impozit. Am avut o problema asemanatoare in familie si daca imi amintesc bine, asa s-a rezolvat.