avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 564 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Salut
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Salut

Am radiat o masina din circulatie si acum doresc sa o scot de la impozit. Masina este acasa dezmembrata. Primaria nu mi-a acceptat scoaterea de la impozit. Solicita act de la Remat sau act vanzare cumparare pentru a o scoate de la impozit. Exista lege pentru scoaterea de la impozit a masinilor radiate? Care?
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: carsim4 , utilizator 13:52, 13 Ianuarie 2012
Solicita act de la Remat .
Cred ca trebuie sa primiti ceva hartie de la Politie mai precis de la Circulatie din care reiese ca masina nu circula pe drumurile publice si cu acea hartie o scoateti de la impozit. Am avut o problema asemanatoare in familie si daca imi amintesc bine, asa s-a rezolvat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. de curând mi a fost reținut talonul cu drept de ... Ro5002 Ro5002 Bună ziua. De curând mi a fost reținut talonul cu drept de circulație 15 zile la o mașină mai veche care prezenta mai multe elemente de caroserie cu ... (vezi toată discuția)
Radiere masina guido78 guido78 Am o masina veche si vreau sa o scot din circulatie. Trebuiesc platite taxele pecea? (vezi toată discuția)