Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere mașina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere mașina

Cum radiez și eu o mașina?
Buna seara ,

Foarte simplu
cartea masinii
talon
taxa platita (impozit la zi)
cerere tip de scoatere din circulatie
cerere de radiere definitiva la politie
copie buleti
Totul pus la dosar si gata
Cu stima
Manuela Rășină, administrator
Pentru raspuns concret este necesar sa precizati concret situatia in care va aflati
Teoretic daca ati instarinat vehiculul in baza contractului de vanzare cumparare solicitati oficial la autorutatea fiscala operarea radierii vehiculului
Daca va aflati in alta situatie,detaliati speta
Talon ce înseamnă?am certificat, cartea,cu astea pot să o radiez?
Grigorie Valentin, utilizator
Talonul este certificatul masinii.

aveti dreptate certificat este termenul corect.

Cu stima
Cererile de unde le scot? Mulțumesc.
Grigorie Valentin, utilizator