avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Termen limita de depunere bilant anual 2011
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Termen limita de depunere bilant anual 2011

Buna ziua!Am o microintreprindere aflata in regim derogatoriu,ce obligatii fiscale am pentru acest an( pana cand trebuie sa depun bilantul anual pe 2011 si daca mai trebuie sa mai depun si alte situatii fiscale in 2012)?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: mara197014 , utilizator 17:06, 14 Ianuarie 2012
Sa intelegem ca firma este suspendata si aveti aprobat regimul derogatoriu.Atunci bilantul il depuneti pina la 25.04.2012 .
Alte declaratii nu aveti pentru ca firma este suspendata.
Multumesc foarte mult pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce decl. depune o firma cu activ. suspendata ? kamy_nora kamy_nora Buna ziua, O firma care are ca perioada fiscala trimestrul si activitatea suspendata in perioada 01.11.2012 - 31.10.2015 si careia i s-a aprobat regimul de ... (vezi toată discuția)
Bilant contabil rufy rufy Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca mai trebuie sa depun bilantul la 31.03 cand firma are activitatea suspendata conf. certificatului emis de ONRC cu data ... (vezi toată discuția)
Contabilitate firma suspendata DavidOctavian DavidOctavian Buna ziua.Am si eu o intrebare.O firma suspendata mai are nevoie sa depuna bilanturi? Contabilul firmei ar trebui sa stie asta? (vezi toată discuția)