avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare cim revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare cim revisal

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns : vreau sa fac incetarea cim (perioada nedeterminata prin demisie) in revisal ...contracte...incetare....aleg art...data incetarii. Cand dau la istoric contracte, imi apare ca acest contract e incetat (stare), dar la data sfarsit nu apare nimic. Unde trebuie sa completez ca sa imi apara si data sfarsit contract ?

Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Duminică, 15 Ianuarie 2012
anymaryh, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:53, 15 Ianuarie 2012
1. Despre ce fel de c.i.m. este vorba?

2. Din manualul de utilizare a Revisal-ului :
Operatia de incetare contract se poate face apeland butonul "Incetare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Incetare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi incetat si se apasa butonul "Continuare > >".
In ecran se completeaza urmatoarele informatii:
- Temei incetare: se selecteaza temeiul de incetare al contractului de munca din lista de valori predefinite
- Explicatie: se completeaza explicatia incetarii contractului
- Data incetare: se selecteaza din controlul de data calendaristica, data de incetare a contractului

Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare > >" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii.

Pentru salvarea informatiilor introduse se apasa butonul "Salveaza". In cazul in care campurile obligatorii nu au fost completate utilizatorul va fi avertizat.

cim pe perioada nedeterminata.....demisie

Urmati pasii care sunt prevazuti in manualul de utilizare a programul si vedeti unde este eroarea ... apoi vedeti la raport per salariat cum apare c.i.m.
am urmat toti acesti pasi, toate campurile obligatorii le-am completat, am salvat. Cand dau la contracte-istoric contracte, la respectivul salariat, la stare apare ca e incetat, iar la data sfarsit nu ar trebui sa apara data incetarii ? la data sfarsit nu apare nimic !!

Intr-adevar, trebuie sa apara si data incetarii c.i.m. ...

Alte discuții în legătură

Reluare cim cristinasova cristinasova Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cum operez un contract de munca a unei salariate care si-a dat demisia de la firma si dupa 2 saptamani s-a razgandit si vrea ... (vezi toată discuția)
Prelungire cim Marinescu_And Marinescu_And Buna ziua! As dori si eu sa ma informati cu privire la modificarea unui CIM pe perioada determinata. A fost incheiat pe data de 29.03.2011 pe per. determinata ... (vezi toată discuția)
Suspendare cim cu cfp grigoree grigoree Buna seara, Am suspendat un CIM cu decizie de suspendare pe o perioada de 16 zile lucratoare conf. art. 54 in baza cererii facuta de salariat, am operat in ... (vezi toată discuția)