avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurarea de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurarea de sanatate

Buna seara.Prietena mea nu mai lucreaza si nici de ajutor de somaj nu mai beneficiaza.Anul trecut a platit contributia pentru sanatate din mana.acum trebuie sa-si inoiasca contractul cu casa de sanatae.intrebarea este De ce acte are nevoie pentru as inoi contractul cu casa de sanatate? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: lupi69 , utilizator 19:50, 20 Ianuarie 2012
Adeverinta de la finante ca nu realizeaza venituri si copie dupa cartea de identitate.
lupi69 a scris:

Buna seara.Prietena mea nu mai lucreaza si nici de ajutor de somaj nu mai beneficiaza.Anul trecut a platit contributia pentru sanatate din mana.acum trebuie sa-si inoiasca contractul cu casa de sanatae.intrebarea este De ce acte are nevoie pentru as inoi contractul cu casa de sanatate? Va multumesc



-copie Carte de identitate sau Buletin de identitate (pg. 2,3,4 si mutatia)
-dovada achitarii contributiei la asigurarile sociale de sanatate la zi
-Adeverinta cu veniturile impozabile din perioada 2007 – 2012 de la Adm.Fin.de domiciliu (original) –
Certificat constatator ONRC (original) -Oficiul National Registrul Comertului
Va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cnas grasu64 grasu64 Cum imi pot plati taxele la CNAS daca nu am servici si care este valoarea minima lunara pentru aceste taxe? (vezi toată discuția)
Contract de asigurare in sistemul public de sanatate dana 85 dana 85 buna ziua si un sincer la multi ani ! am o intrebare relativ simpla: as putea sa inchei un contract cu cnas pe 3 sau 6 luni pt sotul meu dar fara sa fac carte ... (vezi toată discuția)
Scutire cas unouno unouno Buna ziua. V-as ruga sa ma ajutati daca se poate. Am 61 de ani fara servici,fara nici un venit.Sotia are pensie de boala sub 400 lei.Eu pot cumva beneficia de ... (vezi toată discuția)