Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurarea de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurarea de sanatate

Buna seara.Prietena mea nu mai lucreaza si nici de ajutor de somaj nu mai beneficiaza.Anul trecut a platit contributia pentru sanatate din mana.acum trebuie sa-si inoiasca contractul cu casa de sanatae.intrebarea este De ce acte are nevoie pentru as inoi contractul cu casa de sanatate? Va multumesc
Adeverinta de la finante ca nu realizeaza venituri si copie dupa cartea de identitate.
lupi69 a scris:

Buna seara.Prietena mea nu mai lucreaza si nici de ajutor de somaj nu mai beneficiaza.Anul trecut a platit contributia pentru sanatate din mana.acum trebuie sa-si inoiasca contractul cu casa de sanatae.intrebarea este De ce acte are nevoie pentru as inoi contractul cu casa de sanatate? Va multumesc

-copie Carte de identitate sau Buletin de identitate (pg. 2,3,4 si mutatia)
-dovada achitarii contributiei la asigurarile sociale de sanatate la zi
-Adeverinta cu veniturile impozabile din perioada 2007 – 2012 de la Adm.Fin.de domiciliu (original) –
Certificat constatator ONRC (original) -Oficiul National Registrul Comertului
Va multumesc frumos.