Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... hotararea judecatoreasca cand ajunge la justitiabil?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

hotararea judecatoreasca cand ajunge la justitiabil?

Buna ziua,as vrea sa stiu in cat timp ajunge o hotarare judecatoreasca de la finalul procesului? Se poate lua de la judecatoria respectiva sau se trimite doar prin posta?Multumesc.
se trimite prin posta... poate dura si cateva luni bune... depinde de gradul de incarcare cu dosare a instantei
:kissing:Multumesc frumos
Dupa ce o primiti, dupa epuizarea termenului de atac prevazut in acea hotarare, va trebui sa va reintoarceti cu acea hotarare tot la judecatorie pentru legalizare