Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pot profesa ca si contabil?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pot profesa ca si contabil?

buna ziua.anul acesta termin liceul.odata cu finalizarea lui primesc diploma de tehnician in activitati economice.pot profesa ca si contabil la firma sotului meu?sau este nevoie de studii de specialitate?
multumesc.
Cu aceasta specializare vei putea ocupa posturi la nivelul studiilor medii intr-o mare varietate de domenii: comert (vanzator, receptioner, gestionar, mercantizor, merceolog, agent vanzari etc.), marketing (referent, asistent cercetari marketing etc.), statistica, contabilitate (nu ai drept de semnatura pe bilant), finante (posturi pentru studii medii), operator ghiseu bancar,secretariat, etc.

multumesc frumos pentru raspuns.