Forum Discuţii juridice Achiziţii publice art.122 lit i din oug 34/2006
Discuție deschisă în Achiziţii publice

art.122 lit i din oug 34/2006

Buna ziua,
va rog sa ma lamuriti in legatura cu prevederile art.122 lit.i din oug 34/2006 si anume: doresc sa fac un aditional la un contract de prestari servicii care a expirat la data de 31.12.2011.nu intentionez sa achizitionez servicii care nu au fost incluse in contractul initial.in aceasta situatie mai sunt legat de acel procent de 20%?va multumesc.
Din cate cunosc, nu se poate face un act aditional la un contract expirat.

Daca, asa cum inteleg, doriti sa achizitionati servicii suplimentare similare (nu suplimentare)celor din contractul initial, nu puteti achizitiona de la acelasi furnizor decat in conditiile lui 122 b,c sau j) daca indepliniti toate conditiile de acolo. Altfel, trebuie sa faceti o noua licitatie.