Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere in profesia de EXECUTOR JUDECATORESC- 3 ani ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere in profesia de EXECUTOR JUDECATORESC- 3 ani vechime

Buna,
aveti informatii legate de organizarea examenului de executor judecatoresc pentru cei cu 3 ani vechime?

Verific site-ul U.N.E.J. şi al Ministerului Justitiei si nu exista niciun fel de informatii.

Orice informatie este de ajutor.

Multumesc,

Ba da, exista informatii despre ultimul concurs pentru cei cu 3 ani vechime- cel din 18 septembrie 2008- atat pe pagina executorilor cat si pe cea a ministerului, cautati mai bine.
Pentru informatii despre urmatorul concurs, mai trebuie sa asteptati pana la vara.
Multumesc pentru informatie, dar ma refeream la examenul care se organizeaza pentru cei care detin 3 ani vechime in profesia juridica ,nu la examenul de definitivat pentru executorii stagiari ( 2 ani) sau cei care doresc sa intre in profesie in baza examenului - vor detine calitatea de executori stagiari -( tot cu durata de 2 ani).

p.s. apropo de cautat mai bine..nu postez o intrebare doar de dragul de a aparea pe site..stiam de examenele care s-au organizat la inceputul lunii septembrie - dar nu erau relevante pentru ce ma interesa.

[ link extern ]
Asta e lista posturilor vacante in acest moment, publicata in MOF din 20.10.08, care se pot ocupa de executorii judecatoresti care doresc sa-si schimbe sediul. Dupa ce acestia isi vor exercita optiunea urmeaza publicarea locurilor vacante pentru cei cu 3 ani vechime si organizarea concursului - dar cine poate ghici cand? In orice caz, indiferent de data, regulamentul si tematica le gasiti pe pagina UNEJ.
Anul trecut a fost in noiembrie examenul pentru cei cu 3 ani vechime, si in ianuarie 08 s-au facut inscrierile pentru cei cu peste 5 ani vechime care erau scutiti de examen. Daca doriti informatii complete luati legatura cu UNEJ.