Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma in alt oras decat cel din buletin. ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma in alt oras decat cel din buletin. posibil?

Buna seara,

Vreau sa-mi deschid un SRL Debutant in parteneriat cu o persoana din Bucuresti. Eu am buletinul in alt oras. Intrebare: Credeti ca pot sa deschid alaturi de ea acest SRL in Bucuresti?

In plus, daca imi deschid un SRL pe baza facilitatilor pe care le primeste un student, pot sa ma asociez cu alta persoana, chiar daca nu mai este la facultate, dar sa primesc si toate beneficiile?

Va multumesc pentru raspunsuri,

Andrei
andreicostel, utilizator
da, categoric...nu are nimic una cu alta...:thumbup:
Puteti, dar trebuie sa indepliniti conditiile pentru a fi asociat la SRL-D, sau in cazul ca va asociati cu un student sa va incadrati in prevederile HG 166/2003.
Multumesc pentru raspunsuri. Eu indeplinesc ambele conditii, dar partenera mea nu si pe cele de student. In schimb, ne incadram la debutanti:).
Seara frumoasa!