Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venit din indemnizatie de handicap al unui strain ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venit din indemnizatie de handicap al unui strain rezident

Buna ziua,

O persoana fizica straina care este rezidenta in Romania si are venit din tara straina din indemnizatie de handicap, este supus acest venit impozitarii in Romania sau nu?

Mentionez ca in tara straina aceste venituri sunt neimpozitabile.

Va multumesc,
Adrro84, utilizator
Nici in România indemnizatiile de handicap nu sunt impozitate